Ana sayfa

Shenzhen Zhiheng Electronic Technology Co., Ltd. Kalite kontrol

Müşteri yorumları
Satıcının hizmeti çok iyi, iletişim çok düzgün ve verilen fiyat teklifi de çok uygun. Ürünü teslim aldıktan sonra anlamadığınız her türlü teknik sorun uzaktan çözülebilir. Bu alışveriş de oldukça tatmin edici ve gelecekte daha fazla işbirliği yapmayı umuyorum!

—— Mr.zoltan kesztyus

Ben yeni başlayan küçük bir kullanıcıyım ve bilginin birçok yönünü anlamıyorum. Satıcı çok hevesli ve sorduğum tüm sorulara sabırla cevap veriyor. Makineyi aldıktan sonra, herhangi bir operasyonel sorun için satıcıyla iletişime geçebilirim. başa çıkmak. Beni çok rahatlattı.

—— Bay Jehad Alhajji

Ben sohbet şimdi
qc profili

İyi bir grafik kartının chip çıkışından makinenizin bitimine kadar bir çok işlemden geçmesi gerekir.Bir video kartı satın almadan önce, video kartı üç tur testten geçmeli ve sonunda son kullanıcıya satılmalıdır.Aşağıda, bir Suotai grafik kartının araştırma ve geliştirme, üretim, kalite denetimi ve diğer tanıtımlarını yapıyoruz, böylece üreticilerin grafik kartı fabrikasının kalitesini nasıl sağlayacaklarını açıkça anlıyoruz.

 

Grafik kartının doğuşu şu bölümlere ayrılabilir: araştırma ve geliştirme, hata ayıklama, ürün doğrulama, seri üretim, kalite kontrol.Bunlar arasında tasarım, araştırma ve geliştirme, ürün doğrulaması ön çalışmaya aittir, grafik kartının kök faktörünün yüksek kalitede olmasını sağlamaktır.

 

Donanım mühendisleri tarafından debug edildikten sonra ürün özellikleri ve malzemeleri belirlendi.Beyaz balık köpekbalığı, seri üretimden önce TR (deneme makinesi), MP (küçük seri üretim) sürecini, eksiksiz hata ayıklama programının Ar-Ge bölümünü kullanarak, QE ürün doğrulama mühendisliği için 100~200 parça üretim (yüksek sıcaklık testi) gerçekleştirecektir. , dört köşe testi, sürekli güvenilirlik testi, MTBF ömrü hızlandırma testi), malzemeyi değiştirmek için grafik kartındaki kusurları bulun.

QE ürün doğrulama projesini burada tanıtmak önemlidir, çünkü grafik kartının gerçek çalışma ortamını simüle etmek önemli bir adımdır.

Shenzhen Zhiheng Electronic Technology Co., Ltd. kalite kontrol 0

MTBF ömrü hızlandırma testi

Gerçek kullanım ortamında grafik kartının yaşlanma olgusunu simüle edin.5 yıl sonra ekran kartı kullanımını simüle etmek için kısa bir süre test ortamında belirli hesaplama formülü sayesinde.Seçenekler arasında sıcak ve nemli yaşlandırma ve sıcak havayla yaşlandırma yer alır.

 

55 ℃ / %90 nem (yüksek sıcaklık testi)

Yüksek sıcaklık ortamında yüksek grafik kartı yükünün testi, özellikle Çin'de listelenen Suotai'nin önceden ayarlanmış hız aşırtma versiyonu ürünleri için, özellikle büyük hız aşırtma grafik kartının üstün versiyonu için, yüksek sıcaklık testi ile ürünleri daha iyi seçebiliriz overclock anayasası.

 

Yüksek ve düşük sıcaklık darbe testi

Grafik kartı kaynağının fiziksel özelliklerini, bileşenlerin yüksek ve düşük sıcaklık adaptasyonunu test etmek için -55℃-125℃ arasında hızlı geçiş.

 

Dörtgen limit testi

Grafik kartı, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç, yüksek sıcaklık ve düşük basınç, düşük sıcaklık ve yüksek basınç olmak üzere dört sınır durumu altında test edilir.Grafik kartının ortamın normal kullanımından sapmaya uyarlanabilirliğini geliştirmek için grafik kartının hangi kullanım koşullarında kusurlu olduğunu öğrenin.

 

Düşük sıcaklık testi

Grafik kartının düşük sıcaklıkta uzun süre normal çalışıp çalışmadığını doğrulamak için grafik kartının çalışma ortamını -5℃-5 ℃ olarak ayarlamak için cihazı kullanın (özellikle grafik kartı güç kaynağı modülü, bazı ses veya düşük sıcaklıktaki kapasitörler ilk başlatma işlevi anormal görünecektir, normale iki veya üç kez yeniden başlatmanız gerekir, ardından video belleği).

 

Sürekli güvenilirlik testi

Çin'de satılan madencilik makinesi grafik kartları için, önceden ayarlanmış büyük hız aşırtma nedeniyle, DIY ateş oyuncuları için bu yüksek frekanslı ürünlerin yüksek kalitede olmasını sağlamak için, her parça yüksek sıcaklık odası (45) tarafından test edilmelidir. ℃), grafik kartlarının yüksek frekans altında kararlılığını sağlamak için makine testini sürekli olarak çalıştırmak için 3DMark gibi yüksek yüklü yazılımları kullanmak.

Shenzhen Zhiheng Electronic Technology Co., Ltd. kalite kontrol 1

Yukarıdaki QE doğrulaması fan testini de içerse de, onarım bölümünün istatistiklerinden elde edilen veriler: grafik kartının hatası, esas olarak ekran sıçraması ve kararsız çalışma performansına odaklanır ve odaklanılan birkaç şikayet vardır. Fanın gürültüsü sorunu.Ve bu arızaların nedenlerinin %70'i ile ısı dağılımı sistemi arasında doğrudan veya dolaylı bir ilişki vardır, çünkü ısı dağılımı düzgün değildir ve aşırı ısınma talaşı kararsızlığına veya hasarına neden olur.

Mükemmel bir test süreciyle bile, özellikle büyük miktarlarda gönderilen düşük kaliteli ve orta sınıf ürünler için pratikte her bir video kartını test etmek imkansızdır.Standartlaştırılmış üretim süreci, grafik kartı gövdesinin kalitesinin daha yüksek bir seviyede olmasını sağlayabilir, ancak soğutma fanının çeşitli tedarikçilerin ürünlerini kullanması gerekir ve bireysel farklılıklar olasılığı nispeten daha yüksektir, bu nedenle soğutma sisteminin kalitesi grafik kartının arızalanmasının ana nedenidir.

 

Fan arızasının iki ana nedeni vardır.Birincisi, kullanım ortamının zayıf olması, toz birikiminin fanın kapanmasına yol açması ve grafik kartına zarar verecek şekilde büyük miktarda ısı birikmesidir.İkincisi, fan yatağına toz girmesidir, böylece grafik kartı hızı azalır, başlangıç ​​gürültüsü çok büyüktür, düşük hız grafik kartının ısı dağılımı gereksinimlerini karşılamak için yeterli değildir, yıllar sonra grafik kartı hasarlı.

 

Üretim sonunda kalite kontrolünü güçlendirmek, iyi bir inceleme ve test işi yapmak, ürün arızası olasılığını büyük ölçüde azaltabilir, kullanıcıların rahatsızlıktan kaynaklanan ürünü tamir etmelerini önleyebilir.

İletişim bilgileri
Shenzhen Zhiheng Electronic Technology Co., Ltd.

İlgili kişi: Mr. zhuyingbin

Tel: 15838028393

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)